Arinka & Tingl-Tangl
Arinka & Tingl-Tangl, pulski pop-rock sastav koji je djelovao krajem 1970-ih i početkom 1980-ih. Po nastupu i glazbenom izražaju nalikovao je rock-cirkuskoj parodiji. Prethodio je bendu Gori ussi Winnetou (GUW) u kojem su, kao i u Tingl-Tanglu, djelovali supružnici Blašković, basist Franci te pjevačica, klavijaturistica, sviračica roženica i autorica većine pjesama Arinka Šegando.
Ostali članovi sastava su se izmjenjivali, a jedno vrijeme su to bili udaraljkaš Teo Pokrajac, gitarist Halid Fifić, saksofonist Jože Doblekar – Braco i prateći vokal Gianfranco Macan, koji je djelovao i u GUW-u.
S pjesmom Ima šanse, nema šanse nastupili su na Melodijama leta 1979. Iste godine s pjesmom Bla bla bla bili su na Splitskom festivalu, a naredne godine na istom festivalu s Naš dida berekin.
Izdali su dva albuma: Na stanici za bus (1981.) i Tražim nekog srca mekog (1981.); te pet singl-ploča: Doktor me laže / Istarski rok (1976. ili 1979.), Bla bla bla / Ima šanse, nema šanse (1979.), Naš dida berekin / Sivi sokole (1980.) i Da sam lijepa i seksi / Jedinstvena nedjelja u Montezaru (1980.).


Komentari
Trenutno nema objavljenih komentara.
Ostavi komentar